Komunikaty duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła - 05 sierpnia 2018 roku


1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Anny zapraszają na koncert Agi Zaryan pt.: Umiera Piękno, poświęcony 74. rocznicy Powstania Warszawskiego, który odbędzie się dziś o godz. 19.00. w ogrodach kolegiaty wilanowskiej.

3. Jutro, w Święto Przemienienia Pańskiego, o godz. 16.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w jutro o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek, 7 sierpnia br., modlić się będziemy za dzieci, zwłaszcza te które odeszły od wiary i kościoła. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00. 6. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. Od poniedziałku,

6 sierpnia naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrażać będziemy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie, za wyjątkiem soboty, po Mszy św. o godz. 17.00 - chodząc wokół kościoła.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego,

- w środę, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana,

- w czwartek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy,

- w piątek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- w sobotę, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Mariannę Surgot,

- śp. Ewę Pałasz,

- śp. Jadwigę Piaścik-Pohoryło,

- śp. Halinę Marię Domeradzką,

- śp. Maria Drewniak

- śp. Aleksandra Filipiaka,

- śp. Tadeusza Bolikowskiego,

- śp. Tadeusza Ragudzkiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.