Komunikaty duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła - 29 lipca 2018 roku


1. Dziś w naszym kościele obchodzimy uroczystość patronalną, z którą związana jest łaska odpustu. Odpust jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już co do winy, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych. Można go uzyskać dla siebie lub w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn.: jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjęliśmy lub przyjmiemy Komunię św. i odmówimy modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary. Główna Msza św. odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 13.00. przez Ks. prof. Ryszarda Monia.

2. W środę, 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona, o godz. 16.00. Po Mszy św., w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu, gdzie o godz. 17.00. – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

3. W czwartek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 sierpnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek, 3 sierpnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę, 4 sierpnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. Po Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe

5. Jak każdego roku, w Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia, w następny poniedziałek o godz. 16.00, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,

- w środę, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

- w sobotę, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

7. Centrum Kultury Wilanów i nasza parafia serdecznie zapraszają na "Koncerty letnie u św. Anny". Dziś o godz.19.00., w naszym kościele koncert muzyki barokowej w wykonaniu Karoliny Szymanik - obój barokowy i Natalii Knyziak– organy.

8. Miło nam poinformować, że Komisja Muzyki Kościelnej zarekomendowała nam nową pieśń ku czci św. Anny. Będziemy ją śpiewać podczas nabożeństw i uroczystości ku czci naszej patronki, pragniemy, aby niniejsza pieśń stała się swoistym hymnem naszej parafii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w dzisiejszych klimatach.