Komunikaty duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018 roku


1. Nabożeństwo Uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. a w niedziele o godz. 17.00.

3. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. We wtorek, 8 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na Powsinku nad jeziorkiem.

4. W uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00.

5. We wtorek, 1 maja br., o godz. 17.30. zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców zostanie odprawiona o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 maja, ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. W piątek, 4 maja, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 maja, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a zaraz po niej Nabożeństwo różańcowe.

7. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w następujących terminach: grupa I i II w soboty 12 i 19 maja o godz. 13.00. oraz w niedziele: 13 maja grupa III na Mszy św. o godz. 11.00., 20 maja grupa IV na Mszy św. o godz. 11.00. a grupa V na Mszy św. o godz. 13.00.

8. Zapraszamy licealistów, studentów i młodzież pracującą na spotkania formacyjno-modlitewne grupy młodzieżowej. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 19.00. w dzwonnicy.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w środę, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i męczennika.
- w czwartek, 3 maja, uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski.
- w piątek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

10. W zeszłą niedzielę, na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 9077 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Maciej Dariusz Czajkowski, kawaler z parafii pw. św. Tomasza w Warszawie
i
Anna Gromadowska, panna z parafii tutejszej
- zapowiedź II.

Jan Aleksander Przybyła, kawaler z parafii tutejszej
i
Aleksandra Sudak, panna z parafii tutejszej
- zapowiedź I.

Przemysław Sokolik, kawaler z parafii pw. św. Wawrzyńca w Gliniance
i
Olga Sawicka, panna z parafii tutejszej
- zapowiedź I.

Dariusz Damian Wrzosek, kawaler z parafii pw. św. Józefa w Warszawie – Ursusie
i
Marta Joanna Lepianka, panna z parafii tutejszej
- zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.