Komunikaty duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.


1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, sdentów i młodzieży pracującej.

3. Wraz z Centrum Kultury Wilanów, zapraszamy na Koncert Pasyjny z okazji nawiedzenia figury św. Michała Archanioła. Koncert odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 19.00. Wystąpią: Aleksandra Żakiewicz - sopran i Natalia Knyziak - organy. Wstęp wolny.

4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 11 marca br. Początek spotkania o godz. 11.00.

5. Również w następną niedzielę zostanie rozstrzygnięty konkurs o aniołach organizowany z okazji nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w naszej parafii. Zapraszamy uczestników konkursu do dzwonnicy po Mszy św. o 11.30.

6. Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny w dniach od 16 do 18 marca br. W sposób szczególny zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, studenci i młodzież pracująca. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się u ks. Michała lub ks. Tomasza. Rekolekcje poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.

7. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świece te możemy postawić na stoły wielkanocne, podarować bliskim, zanieść na groby. Świece do nabycia w zakrystii.

8. Zbiórka makulatury odbędzie się w dniach 24-26 marca br. Dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczony jest na budowę studni w Sudanie. Kontener zostanie podstawiony po lewej stronie kościoła.

9. W zeszłą niedzielę do puszek zebraliśmy 2630 PLN na potrzeby misji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do przekazania 1% na naszą fundację. Wszystkie informacje oraz program do rozliczenia podatku PIT można znaleźć na stronie parafii i fundacji.