CHÓR KOLEGIATY WILANOWSKIEJ Sanctae Annae

CHÓR KOLEGIATY WILANOWSKIEJ
„Sanctae Annae”

...

Chór Kolegiaty Wilanowskiej „Sanctae Annae” powstał w 2010 roku z inicjatywy księdza Proboszcza dr. Waldemara R. Macko i pani organistki Natalii Knyziak. W chórze śpiewają osoby w różnym wieku i o różnych zawodach, których pasją jest muzyka i śpiew. Obecnie chór liczy 15 osób.
Do głównych zadań chóru należy oprawa muzyczna Liturgii podczas ważniejszych świąt i uroczystości oraz na niedzielnej Mszy świętej. Repertuar tworzą przede wszystkim utwory wykorzystywane podczas Liturgii na wszystkie okresy roku liturgicznego (chorał gregoriański, wielogłosowe utwory dawnych oraz współczesnych kompozytorów).
Chór „Sanctae Annae” ściśle współpracuje z zespołem instrumentalistów parafialnych, którzy podczas najważniejszych Uroczystości towarzyszą Chórowi „Sanctae Annae”.
Opiekunem duchowym Chóru jest ksiądz Proboszcz, dyrygentem pani Natalia Knyziak, akompaniatorem pan Leszek Knyziak.

Z OSTATNICH WYDARZEŃ:

25 czerwca 2017 r.
Msza św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie - nasz chór parafialny "Sanctae Annae" śpiewa na Mszy św. radiowej transmitowanej przez Polskie Radio Program Pierwszy
fot. archiwum własne

Transmisja Mszy św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie, 25 czerwca 2017 godz. 9.00

19-23 kwietnia 2017 r.
Pielgrzymka naszego chóru parafialnego "Sanctae Annae" wraz ze współpracującymi muzykami do Rzymu
fot. Piotr, Stańczak, Paweł Kraski, Natalia Knyziak
RELACJA Z PIELGRZYMKI >>>

7 stycznia 2017 r.
Chór parafialny "Sanctae Annae" i kwartet "Con le Corde" uświetnili opłatek Akcji Katolickiej
u Jego Ekscelencji ks.Kardynała Kazimierza Nycza
fot. archiwum własne

6 stycznia 2017 r.
Koncert kolęd i pastorałek - nasz chór parafialny "Sanctae Annae" wraz z kwartetem smyczkowym "Con le Corde"
fot. Marcin Kielak

ZACHĘCAMY DO POSŁUCHANIA NASZYCH NAGRAŃ:

„Misericordias Domini” J.H.Botor

„O Panie tyś moim pasterzem”

Chorał z kantaty 147 „Jesus bleibet meine Freude”

„Veni Jesu” Luigi Cherubini

„Nie rzucim Chryste”

p

Amen po doksologii

Kyrie

Gloria

Sanctus

Agnus Dei

Alleluja

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszej śpiewającej wspólnoty
na próby, które odbywają się w każdy wtorek w kanonii o godz. 18.30,
zaraz po zakończeniu wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

Inauguracja Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej św. Anny
odbyła się podczas uroczystej Mszy św. w piątek, 16 września 2016 r. o godz. 12.00.

Powstałe przy naszej parafii Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu
pełni swoją służbę u stóp Jezusa Chrystusa:

w każdą ŚRODĘ w godz. od 7.30 – 21.00

w każdy CZWARTEK w godz. od 7.30 – 24.00

i w każdy PIĄTEK w godz. od 7.30 – 19.30

Wszystkie osoby, które w naszej parafii zadeklarowały swoje stałe godziny cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu zostały powołane na kandydatów do Bractwa Adoracyjnego.

Głównym celem Bractwa Adoracyjnego jest kult Najświętszego Sakramentu. W ramach tego kultu każdy członek Bractwa trwa na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem przez jedną lub więcej godzin w tygodniu.

Wybrana godzina adoracji jest czasem osobistego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym w milczeniu. Obecny Chrystus, przez zespolenie z Nim serc adorujących, odbiera należną mu cześć i chwałę.

Zapisy do Bractwa Adoracyjnego trwają. Lista jest otwarta. Chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji i włożenie do skrzynki na stoliku przed kaplicą adoracyjną św. Anny lub w zakrystii. Zgłoszenia można także wysyłać na adres: adoracja.parafiawilanow@gmail.com
W wiadomości e-mail prosimy zawrzeć następujące dane: imię i nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego, rok urodzenia, proponowany dzień tygodnia (np.wtorek) oraz godzina adoracji (np. od 13.00 do 14.00).
Przyjęcie każdego zgłoszenia będzie potwierdzone telefonicznie przez osoby odpowiedzialne.

Moderator Bractwa Adoracyjnego: Ks. Proboszcz Waldemar R. Macko

Za sprawność organizacyjną Bractwa Adoracyjnego odpowiada:
Superior Bractwa: Anna Kozikowska - tel. 609 146 445

Za ciągłość adoracji w poszczególnych dniach/godzinach odpowiadają
Koordynatorzy Bractwa Adoracyjnego:
Koordynator (środy): Joanna Wojtiuk – tel. 609 031 969
Koordynator (czwartki): Anna Trzewik – tel. 512 226 989
Koordynator (piątki): Anna Saczuk – tel. 604 071 068

„Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (Mt 26, 40)

STATUT BRACTWA ADORACYJNEGO
w parafii św. Anny w Wilanowie