Komunikaty duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2018 roku


1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30., po której siostry katechetki przekażą najważniejsze informacje.

3. Rozpoczynamy i kontynuujemy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Grupa kontynuująca, która rozpoczyna drugi rok przygotowania pierwsze spotkanie po wakacjach będzie miała w pierwszy czwartek października tj. 4.10 o godz. 19.00. w kanonii. Nowi kandydaci będą mieli spotkanie organizacyjne w ostatni czwartek września tj. 27.09 o godz. 19.00. w kanonii. W tym roku zapraszamy młodzież z ósmej klasy podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum.

4. Zapraszamy na Spotkanie przeznaczone dla młodzieży studiującej i pracującej we środę 19.09.o godz.19.00. do dzwonnicy.

5. Na tacę, z poprzedniej niedzieli, przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 7988 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,

- we wtorek, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika,

- w czwartek, 20 września, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona, kapłana, Pawła Chong Hasanga i towarzyszy, - w piątek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.