I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 19 – 21 lutego, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej w dniach 21 – 24 lutego br. Rekolekcje parafialne, które dzisiaj rozpoczynamy będą trwały do środy 21 lutego br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

4. Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny w dniach od 16 do 18 marca br. W sposób szczególny zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, studenci i młodzież pracująca. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się u ks. Michała lub ks. Tomasza. Rekolekcje poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.

5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świece te możemy postawić na stoły wielkanocne, podarować bliskim, zanieść na groby. Świece do nabycia w Zakrystii.
    6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

- czwartek, 22 lutego, ul. Biedronki 103-101A (numery nieparzyste)

- piątek, 23 lutego, ul. Biedronki 103-119 (numery nieparzyste), ul. Janczarów (numery nieparzyste)

- sobota, 24 lutego, ul. Janczarów 2-30 (numery parzyste), ul. Kostki Potockiego 3-17 (numery nieparzyste)

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00., a w sobotę o godz. 14.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej, które będą przeznaczone na opłacenie prowadzonych prac renowacyjnych Drogi Krzyżowej.