V Niedziela Zwykła – 04 lutego 2018 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lutego. Nabożeństwo Eucharystyczne oraz Nowenna przed nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Dziś po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła.

3. Kuźnia Kulturalna zaprasza na koncert charytatywny „Sąsiedzi sąsiadom”, który odbędzie się dziś o godz. 20.30. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony jest na pomoc rodzinie, której przed świętami spłonęło mieszkanie. Bilety „cegiełki” w cenie 50 PLN do nabycia w Kuźni.

4. W najbliższy poniedziałek, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek, modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

6. Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w niedzielę, 11 lutego. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 lutego o godz. 11.00.

8. W oczekiwaniu na peregrynację figury św. Michała Archanioła do naszej parafii, pragniemy zaprosić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie o Aniołach. Przewidziane są nagrody za najlepsze prace. Szczegóły konkursu umieszczone są na stronie: parafiawilanow.pl Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do udziału w konkursie.

9. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 19 – 21 lutego, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej w dniach 21 – 24 lutego br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 18 lutego i będą trwały do środy 21 lutego br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.
    10. Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny w dniach od 16 do 18 marca br. W sposób szczególny zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, studenci i młodzież pracująca. Rekolekcje poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.

11. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641.

12. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
      - we wtorek, 6 lutego, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy,
      - w sobotę, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

- poniedziałek, 5 lutego, ul. Wiertnicza 67-169 (numery nieparzyste) i 26-52 (numery parzyste)
      - wtorek, 6 lutego, ul. Wiertnicza 54-162 (numery parzyste), ul. Ostra, ul. Sielanki (numery parzyste)
      - środa, 7 lutego, ul. Sielanki (numery nieparzyste), ul. Łucznicza
      - czwartek, 8 lutego, ul. Chorągwi Pancernej 3-85 (numery nieparzyste)
      - piątek, 9 lutego, ul. Chorągwi Pancernej 4A-66 (numery parzyste)
      - sobota, 10 lutego, ul. Chorągwi Pancernej 68-88 (numery parzyste), ul. Petyhorska, ul. Husarii 3-75 (numery nieparzyste) i 2-50 (numery parzyste)

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00. a w sobotę o godz. 14.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej, które będą przeznaczone na opłacenie prowadzonych prac renowacyjnych Drogi Krzyżowej.

14. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

- śp. Gabrielę Lasek

- śp. Marka Królaka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.