Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 r.

1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00., a po nich będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Tradycyjnie w naszym kościele, w ostatnim dniu roku, sprawowana jest Msza św. za zmarłych z naszej parafii, jak również wszystkich pogrzebanych na cmentarzu wilanowskim w ostatnim roku. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego zostanie odprawiona o godz. 18.00. a bezpośrednio po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 stycznia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 5 stycznia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 stycznia, o godz. 7.00. nie będzie Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP, ponieważ obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

4. W poniedziałek, 1 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. będą sprawowane: o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. i 18.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. i Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00. W tym dniu przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny wypełniając pozostałe warunki odpustu.

5. We wtorek, 2 stycznia o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec rodziców za dzieci, a następnie na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji rodziców i dzieci, z prośbą o opiekę Matki Bożej. o wierność Bogu i nauce Kościoła.

6. Wraz z Centrum Kultury Wilanów zapraszamy na Koncert Kolędowy, w wykonaniu naszego chóru "Sanctae Annae" oraz kwartetu smyczkowego pod dyrekcją pani Natalii Knyziak. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 6 stycznia o godz.19.00.

7. Zapraszamy na Jasełka przygotowane przez dzieci z naszej parafii, które odbędą się w niedzielę, 7 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Serdecznie zapraszamy na koncert „Betlejem w Warszawie ”, który odbędzie się w Hali Torwar, 4 stycznia 2018 roku o godzinie 19.00. Wystąpią między innymi Natalia Kukulska, Kasia Moś, Mietek Szcześniak i inni, śpiewając najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. W spotkaniu weźmie udział ks. Kard. Kazimierz Nycz. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl “ oraz w Fundacji Chrześcijańskie Granie.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
      • w poniedziałek, 1 stycznia, Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki,
      • we wtorek, 2 stycznia, Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i Doktorów Kościoła,
      • w sobotę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego.

Wszystkim, obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
      •

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowania kierujemy do s. Melanii, p. Willarda Biemans, p. Marii Banaszkiewicz, p. Zbigniewa Wujasza i p. Łukasza Czarnego, p. Krystyny Kruszewskiej i p. Marty Piekut, oraz do rodzin państwa Rawskich, Czajkowskich i Grądziel, którzy w tym roku przygotowali szopkę betlejemską w naszej świątyni.

11. W sobotę, 6 stycznia br., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań i domów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje.

12.  W dniach od 2 do 4 stycznia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

- Wtorek, 2 stycznia, ul. Łowcza 1-17 (numery nieparzyste), ul. Kubickiego 7-17 (numery nieparzyste)

- Środa, 3 stycznia, ul. Kubickiego 19, ul. Marconich 1-3

- Czwartek, 4 stycznia, ul. Marconich 5.

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00.