KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

   1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

   2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

   3. Spotkanie dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią św. odbędzie się dziś o godz. 11.00. w kościele. Na Mszy św. o godz. 11.30. zostaną poświęcone medaliki.

   4. Po raz 24 CARITAS Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. We wszystkich kościołach całej Polski są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Świece zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

   5. Rekolekcje Adwentowe będą trwały do wtorku, 12 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00. a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

   6. Dziś przypada XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na ten cel.

   7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
    • w środę, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    • w czwartek, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

     Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

   8. W galerii "Dzwonnica", otwarta jest nowa wystawa, na której prezentowane są ikony i prace o tematyce sakralnej. Zapraszamy do odwiedzania wystawy od dzisiaj do końca stycznia.

   9. Serdecznie zapraszamy do galerii "Dzwonnica" na kiermasz upominków, stroików, pierników i wielu innych atrakcji zakupowych. Kiermasz rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 15.00.

   10. Na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 8214 zł.

   11. W dniach od 13 do 16 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach: W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 14.00.

   13 - 16 grudnia

   środa

   13 grudnia

   ul. Królewicza Jakuba 2-38A (numery parzyste)

   czwartek

   14 grudnia

   ul. Królewicza Jakuba 40-76A (numery parzyste)

   piątek

   15 grudnia

   ul. Królewicza Jakuba 78-88 (numery parzyste) i 61-81A (numery nieparzyste)

   sobota

   16 grudnia

   ul. Królewicza Jakuba 83-105 (numery nieparzyste), ul. Rumiana 2-40 (numery parzyste)