KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 03 grudnia 2017 r.

   1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasu. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na godz. 7.00, w każdy poniedziałek, środę i sobotę Adwentu. W sobotę po roratach zapraszamy dzieci na ciasto i kakao.

   2. Nabożeństwo Eucharystyczne i Nowenna do Świętego Michała Archanioła zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

   3. Spotkanie dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią św. odbędzie się dziś o godz. 11.00. w kościele. Na Mszy św. o godz. 11.30. zostaną poświęcone medaliki.

   4. W poniedziałek, 4 grudnia br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

   5. We wtorek, 5 grudnia br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. W intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców. Modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci rozpocznie się o godz. 17.30.

   6. Po raz 24 CARITAS Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. We wszystkich kościołach całej Polski są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Świece zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

   7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w drugą niedzielę Adwentu, 10 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 12 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00. a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Arkadiusz Szczepanik.

   8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

   9. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie prezentów dla swoich dzieci do zakrystii przed Mszą św. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w środę, 6 grudnia, o godz. 17.30.

   10. W czwartek, 8 grudnia br., w całym Kościele Powszechnym  będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o godz. 12.00., w „Godzinie Łaski dla całego świata”, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św., a następnie przed Najświętszym Sakramentem zostanie odprawione  okolicznościowe nabożeństwo  z udziałem wspólnot parafialnych. Zachęcamy wszystkich parafian, którzy będą mogli w tym czasie przyjść do kościoła, do wspólnej modlitwy w intencjach osobistych, parafii i ojczyzny. Odmówimy różaniec, a po nim będziemy się modlić indywidualnie, w ciszy. Tych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła, prosimy o modlitwę w domu.

   11. Osoby chcące podjąć Adopcję Duchową Dziecka Poczętego, będą mogły tego dokonać w piątek, 8 grudnia podczas Mszy św., o godz. 18.00. Zobowiązanie wraz z modlitwą adopcji dla tych, którzy nie mogą być na Mszy św. będą dostępne na stoliku przy wejściu do kościoła.

   12. W następną niedzielę, 10 grudnia br., przypada XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek.

   13. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

    -   w czwartek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła,

    - w piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgodnie z przepisem 1251 KPK w tym dniu nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
     

   14. W galerii "Dzwonnica", otwarta jest nowa wystawa, na której prezentowane są ikony i prace o tematyce sakralnej. Zapraszamy do odwiedzania wystawy od dzisiaj do końca stycznia.

   15. W następną niedzielę, 10 grudnia, serdecznie zapraszamy do galerii "Dzwonnica" na kiermasz upominków, stroików, pierników i wielu innych atrakcji zakupowych. Kiermasz rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 15.00.

   16. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

   17. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Wilanowa. Kolędę rozpoczniemy 7 grudnia. Nowych parafian lub tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Wizytę duszpasterska rozpoczynamy o godz. 17.00., a w soboty o godz. 14.00. W dniach od 7 do 16 grudnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

     

    7 - 9 grudnia

     
         

    czwartek

    7 grudnia

    ul. Królowej Marysieńki 1

    piątek

    8 grudnia

    ul. Królowej Marysieńki 3-7E (numery nieparzyste)                         i 2-24L (numery parzyste)

    sobota

    9 grudnia

    ul. Królowej Marysieńki 26-104 (numery parzyste),                    ul. Goplańska, ul. Królewicza Jakuba 1-59 (numery nieparzyste)

    11 - 16 grudnia

         

    poniedziałek

    11 grudnia

    REKOLEKCJE ADWENTOWE

    wtorek

    12 grudnia

    REKOLEKCJE ADWENTOWE

    środa

    13 grudnia

    ul. Królewicza Jakuba 2-38A (numery parzyste)

    czwartek

    14 grudnia

    ul. Królewicza Jakuba 40-76A (numery parzyste)

    piątek

    15 grudnia

    ul. Królewicza Jakuba 78-88 (numery parzyste)                                  i 61-81A (numery nieparzyste)

    sobota

    16 grudnia

    ul. Królewicza Jakuba 83-105 (numery nieparzyste),                ul. Rumiana 2-40 (numery parzyste)

      

   18. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

   - śp. Stanisław Adam Wójcik,

   - śp. Anita i Krzysztof Banak.

   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.