KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła – 26 listopada 2017 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Po Mszy św. o godz. 13.00. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

3. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Uroczysta  Msza św. w intencji chóru parafialnego "SanctaeAnnae" oraz muzyków współpracujących z naszą parafią, z okazji święta patronalnego św. Cecylii, zostanie odprawiona w Uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada br., o godz.10.00. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli: Natalia i Leszek Knyziakowie.

5. Niedziela Chrystusa Króla to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, dlatego czterech chłopców z naszej parafii otrzyma promocję do posługi ministranta. Promocja odbędzie się na Mszy Św. o godz.11.30. Serdecznie gratulujemy i polecamy ich modlitwie.

6. Po raz 24 CARITAS Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”. We wszystkich kościołach całej Polski od 3 grudnia (pierwsza niedziela Adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Można je postawić na stół świąteczny, podarować rodzinie bądź znajomym, zapalić w święta na grobach bliskich. Świece zapalmy też w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

7. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie prezentów dla swoich dzieci. Chcemy przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego w przyszła niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w środę, 6 grudnia, po Mszy św. o  godz. 17.00.

8. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w drugą niedzielę Adwentu, 10 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 12 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Arkadiusz Szczepanik.

9. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Wilanowa. Kolędę rozpoczniemy 7 grudnia. Nowych parafian lub tych którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Osoby zainteresowane nauką języków obcych zapraszamy do korzystania z podręczników wyłożonych w dzwonnicy. Wszystkie książki można wypożyczyć bez opłat i czasowych ograniczeń w każdą niedziele od 9.00 do 15.00. Równocześnie zachęcamy do zasilania biblioteczki językowej we własne materiały, z których nikt już nie korzysta.

11. W tym tygodniu, w czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.