KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

3.  Uroczysta  Msza św. w intencji chóru parafialnego "Sanctae Annae" oraz muzyków współpracujących z naszą parafią, z okazji święta patronalnego św. Cecylii, zostanie odprawiona w Uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada br., o godz.10.00. Opiekę nad oprawą muzyczną objęli: Natalia i Leszek Knyziakowie.
      4. W ramach akcji solidarności z Kościołem na Bliskim Wschodzie, przeprowadzonej w zeszłą niedzielę zebraliśmy 3524 PLN i 210 €. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Osoby zainteresowane nauką języków obcych zapraszamy do korzystania z podręczników wyłożonych w dzwonnicy. Wszystkie książki można wypożyczyć bez opłat i czasowych ograniczeń w każdą niedziele od 9.00 do 15.00. Równocześnie zachęcamy do zasilania biblioteczki językowej we własne materiały, z których nikt już nie korzysta.
      6. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,

- we wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

- w środę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

- w piątek, 24 listopada, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lang, kapłana i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.