XXXI Niedziela Zwykła – 05 listopada 2017 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca listopada. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

3. Do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

4. W poniedziałek, 6 listopada br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek, 7 listopada br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. W intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców. Modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci rozpocznie się o godz. 17.30.
      6. W sobotę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Wyrazem naszego patriotyzmu i troski o losy naszej Ojczyzny niech będzie szczera i gorliwa modlitwa. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00.

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 12 listopada br., o godz. 11.00. w kościele.

8. Zapraszamy do udziału w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia, w dzwonnicy, Szczegółowych informacji udzielają wolontariusze zaangażowani w prowadzenie kawiarenki.

9. W dzwonnicy pojawiła się tablica, na której można umieszczać prywatne ogłoszenia. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości kontaktu.

10. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:
        - w czwartek, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
        - w piątek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,
        - w sobotę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Jerzego Krykowskiego,

- śp. Zofię Wójcik,

- śp. Genowefę Jaroszewicz,

- śp. Mieczysława Chojnackiego,

- śp. Romana Pyzla,

- śp. Kazimierę Duch,

- śp. Leszka Terlikowskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.