XXX Niedziela Zwykła – 29 pażdziernika 2017 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W środę, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. i 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

3. W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – w naszym kościele Msze św. zostaną odprawiane o godz. 7.00., 17.00. i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00. odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg. intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

5. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

6. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 listopada, ze względu na wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych nie można odprawiać Msza św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. W piątek, 3 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. W najbliższą sobotę 4 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Z tej racji po mszy św. o godz. 7.00 odmawiamy różaniec wraz z 15 minutowym rozważaniem tajemnic różańca. Dzięki temu mamy możliwość we wspólnocie wypełnić wszystkie zobowiązania wynikające z odprawiania pierwszych sobót miesiąca w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi (szczegóły w naszych "Klimatach").

9. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach Parafialnych, które będziemy wystawiać w naszym kościele już po raz trzeci. Chętne dzieci zapraszamy do kanonii po Mszy św. o godz. 11.30. Szczegółowych informacji udziela s. Ludmiła.

10. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na pomoc misjonarzom, zebraliśmy 9198 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

- w środę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych,

- w czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,

- w sobotę, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.