XXIX Niedziela Zwykła – 22 pażdziernika 2017 r.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

2. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika do naszego kościoła odbędzie się przed Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

4. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach Parafialnych, które będziemy wystawiać w naszym kościele już po raz trzeci. Chętne dzieci zapraszamy do kanonii po Mszy św. o godz. 11.30. Szczegółowych informacji udziela s. Ludmiła.

5.  W dniach 23 – 26 października zostanie podstawiony przy naszym kościele kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży makulatury będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie.

6. Msza św. w intencji owoców inicjatywy „Różaniec do granic” zostanie odprawiona we wtorek 24 października o godz. 17.00., a w intencji naszej pielgrzymkowej wspólnoty (również tych osób, które z różnych powodów nie mogły być w Niemirowie, ale łączyły się duchowo) 31 października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na wykład ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego pt.: „Jak czytać Pismo Święte?”. Wykład odbędzie się w środę, 25 października br. o godz. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 (obok kościoła św. Anny). Wstęp wolny.

8. W  sobotę, 28 października, z powodu ślubu o godz. 17.00. nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy św. o godz.7.00. rano.

9. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę, 28 października o godz.19.00. do dzwonnicy.

10. W środę, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 30., 10.00., 11.30., 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

11. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

12. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

13. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

14. W tym tygodniu w sobotę 28 października przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Jarosław Przybysz, kawaler z parafii tutejszej

Aleksandra Wroniuk, panna  z parafii tutejszej,

- zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.