XXVIII Niedziela Zwykła – 15 pażdziernika 2017 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zapraszamy bielanki, ministrantów i inne wspólnoty parafialne do wzięcia udziału w procesji.

2.  Dziś po każdej Mszy św. członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym wraz z innymi grupami działającymi w parafii, włączając się w inicjatywę „Zatrzymaj aborcję”, będą zbierali podpisy popierające tę inicjatywę. Przy składaniu podpisu będzie potrzebny numer PESEL.

3. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach Parafialnych, które będziemy wystawiać w naszym kościele już po raz trzeci. Chętne dzieci zapraszamy do kanonii w niedzielę 22 października br., po Mszy św. o godz. 11.30. Szczegółowych informacjiudziela s. Ludmiła.

4. W dniach 23 – 26 października zostanie podstawiony przy naszym kościele kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży makulatury będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie.

5. Zapraszamy do dzwonnicy na prezentację gobelinów Elżbiety Hadały. Wystawę można będzie oglądać do końca listopada.

6. W zeszłą niedzielę członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zebrali do puszek 3881,79 PLN i 20 £ na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na wykład ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego pt.: „Jak czytać Pismo Święte?”. Wykład odbędzie się w środę, 25 października br. o godz. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 (obok kościoła św. Anny). Wstęp wolny.

8. Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika do naszego kościoła odbędzie się w niedzielę, 22 października br., przed Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
        - we wtorek,17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
        - w środę, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty,
        - w czwartek, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika,
        - w piątek, 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
        - w sobotę, 21 października, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Jarosław Przybysz, kawaler z parafii tutejszej

Aleksandra Wroniuk, panna  z parafii tutejszej,

- zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.