XXVII Niedziela Zwykła – 08 pażdziernika 2017 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz.17.00, a po Różańcu modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zapraszamy bielanki, ministrantów i inne wspólnoty parafialne do wzięcia udziału w procesji.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny Różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.17.30.

3. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem Pontyfikatu św. Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

4. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w naszym kościele w piątek, 13 października 2017., po Mszy Świętej o godz. 18.

5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w czasie którego zostaną poświęcone różańce rozpocznie się katechezą o godz. 11.00., w kościele.

6. Jak co roku, nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz.16.00.

7. W następną niedzielę 15 października po każdej Mszy św. parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z innymi grupami działającymi w parafii włączając się w inicjatywę „Zatrzymaj aborcję” będzie zbierała podpisy popierające tę inicjatywę. Przy składaniu podpisu będzie potrzebny PESEL.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 9 października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

- w piątek, 13 października, wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.