XXVI Niedziela Zwykła – 01 pażdziernika 2017 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz.17.00, a po Różańcu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna. Będziemy również modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zapraszamy bielanki, ministrantów i inne wspólnoty parafialne do wzięcia udziału w procesji.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny Różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.17.30., składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

3. W ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, 7 października 2017 r., w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski odbędzie się modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która zgromadziła 150 tysięcy osób na Jasnej Górze. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, włączając się w tę inicjatywę, organizuje wyjazd dla osób chętnych z naszej parafii do Niemirowa, do parafii pw. św. Stanisława BPM. Również w tym dniu, w naszej parafii o godz. 14:00 nastąpi wystawienie Najsw. Sakramentu i odmówione zostaną 4 części różańca, które poprowadzą wspólnoty parafialne. Zachęcamy wszystkich do dołączenia się do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo zakończy Msza św. o godz. 17.00, po której  zapraszamy na spotkanie do dzwonnicy. W związku z tą uroczystością nie będzie różańca po Mszy Św. o godz. 7.00 rano.

4. Msza Św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana w poniedziałek, 2 października o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, zapraszamy 3 października Rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła, na godz.17.30. Msza Św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona o godz.18.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek, 5 października, Msza Św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.17.00, a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 6 października, Msza Św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz.12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz.16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. W sobotę, 7 października, na Mszy Św. o godz. 18.00 wierni z naszej parafii, którzy odprawili 33-dniowe przygotowania wg nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, dokonają uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Dla tych osób dzień wcześniej, w piątek 6 października po Mszy Św. o godz. 18:00 odbędzie się adoracyjna droga krzyżowa. Osoby te polecamy modlitwie parafian.

8. Za tydzień, w niedzielę 8 października, będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu na Mszy Św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 będziemy gościć stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, którzy przybliżą nam działalność fundacji i rozdadzą okolicznościowe ulotki, przygotowujące nas do tego dnia.

9. Jak co roku, nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w niedzielę, 8 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy Św. sprawowanej w ich intencji.

10. W następną niedzielę 8 października odbędzie się kolejne spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., na którym będzie poświęcenie różańców. Spotkanie rozpocznie się katechezą o godz. 11.00.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta lturgiczne:

- w poniedziałek, 2 października wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

- we środę, 4 października, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,

- w czwartek, 5 października, wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

- w sobotę, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Halinę Jakubiak,

- śp. Krystynę-Marię Wyrzykowską,

- śp. Natalię Pyzel.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.