KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

   1. Nabożeństwo uwielbieniowe zostanie odprawione o godz. 17.00., a po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

   2. Odpowiadając na prośbę s. Lucyny Grzasko - werbistki Misjonarki z Ukrainy, od następnej niedzieli, przez okres dwóch tygodni będzie organizowana zbiórka różańców dla dzieci, rodzin i żołnierzy z Ukrainy. Jeżeli w Państwa domach znajdują się różańce niewykorzystane, na których nikt się nie modli, to prosimy o przyniesienie ich do kościoła i złożenie w przeznaczonym na zbiórkę pudełku wystawionym na stoliku z prasą. Będzie to nasz skromny udział w misji ewangelizacji. Ludzie z Ukrainy niejednokrotnie nie mają pieniędzy na podstawowe środki do życia, nie mówiąc o dewocjonaliach, do których na Ukrainie dostęp nie jest łatwy. Ofiarowując im różańce pomożemy wypełnić wezwanie Matki Bożej z Fatimy, aby modlić się na różańcu.

   3. W ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, 7 października 2017 r., w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski odbędzie się modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która zgromadziła 150 tysięcy osób na Jasnej Górze. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym włącza się w tę inicjatywę i organizuje wyjazd do Niemirowa, do parafii pw. św. Stanisława BPM. Całkowity koszt wyjazdu to 55 zł. Zgłoszenia na wyjazd oraz informacje o programie można uzyskać pod numerem telefonu 693 251 521.

   4.  Rozpoczynamy po wakacjach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla grupy kontynuującej przygotowanie odbędzie się w czwartek 21 września br. o godz. 19.00. w Kanonii. Natomiast pierwsze spotkanie dla grupy rozpoczynającej przygotowanie odbędzie się w czwartek, 28 września br. o godz. 19.00. również w Kanonii.

   5.  Młodzież studiującą i licealną zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie formacyjne, w piątek 29 września w dzwonnicy, po Mszy św. o godz. 18.00.

   6.  26.09.2017 r. w 74. rocznicę przeprowadzenia akcji bojowej „Wilanów” Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Anny w Wilanowie zapraszają na Mszę św. o godz. 15.00 oraz na okolicznościowy koncert patriotyczny grupy artystów „Pod Prąd” o godz. 16.00. Wstęp wolny!

   7.  Scena Rodzinna działająca przy przedszkolu Nr 210 w Warszawie zaprasza 01.10.2017 o godzinie 12.45. na przedstawienie pt; "Dzikie łabędzie" które odbędzie się w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3. Na Spektakl zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych, Eliza i jej bracia przeniosą nas w bajkowy świat, w którym miłość i oddanie wygrywają ze złem i egoizmem. Zapraszamy.

   8.  W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - we wtorek, 26 września, wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana,
    - w środę, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
    - w czwartek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika,
    - w piątek, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
    - w sobotę, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

   9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

   Paweł Reszelewski, kawaler z parafii pw. św. Łukasza Drzewicy i Agata Ilona Świst, panna z parafii tutejszej - zapowiedź II.

   Maciej Bartłomiej Uflewski, kawaler z parafii tutejszej i Kornelia Karolina Rott panna z parafii tutejszej - zapowiedź II.

   Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.