KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

   1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00., a po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 

   1. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00., w kościele. 

   1. Odpowiadając na prośbę s. Lucyny Grzasko - werbistki Misjonarki z Ukrainy, od następnej niedzieli, przez okres dwóch tygodni będzie organizowana zbiórka różańców dla dzieci, rodzin i żołnierzy z Ukrainy. Jeżeli w Państwa domach znajdują się różańce niewykorzystane, na których nikt się nie modli, to prosimy o przyniesienie ich do kościoła i złożenie w przeznaczonym na zbiórkę pudełku wystawionym na stoliku z prasą. Będzie to nasz skromny udział w misji ewangelizacji. Ludzie z Ukrainy niejednokrotnie nie mają pieniędzy na podstawowe środki do życia, nie mówiąc o dewocjonaliach, do których na Ukrainie dostęp nie jest łatwy. Ofiarowując im różańce pomożemy wypełnić wezwanie Matki Bożej z Fatimy, aby modlić się na różańcu. 

   1. Na tacę, z poprzedniej niedzieli, przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 7966 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. 

   1. W ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, 7 października 2017 r., w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski odbędzie się modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która zgromadziła 150 tysięcy osób na Jasnej Górze. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym włącza się w tę inicjatywę i organizuje wyjazd do Niemirowa, do parafii pw. św. Stanisława BPM. Całkowity koszt wyjazdu to 55 zł. Zgłoszenia na wyjazd oraz informacje o programie można uzyskać pod numerem telefonu 693 251 521. 

   1. Rozpoczynamy po wakacjach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla grupy kontynuującej przygotowanie odbędzie się w czwartek 21 września br. o godz. 19.00. w Kanonii. Natomiast pierwsze spotkanie dla grupy rozpoczynającej przygotowanie odbędzie się w czwartek, 28 września br. o godz. 19.00. również w Kanonii. 

   2. Ośrodek Wsparcia Najuboższych zwraca się z prośbą do osób które posiadają zbędne łóżeczko dziecięce o przekazanie go do kancelarii parafialnej. Przekażemy je potrzebującej rodzinie z małym dzieckiem.

   3. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:
    - w poniedziałek, 18 września, wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika,
    - w środę, 20 września, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona, kapłana, Pawła ChongHasanga i towarzyszy,
    - w czwartek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
    - w sobotę, 23 września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

   4. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

    Łukasz Gajda, kawaler z parafii tutejszej i

    Agata Łukasiak, panna z parafii tutejszej,

    - zapowiedź II.

    Paweł Reszelewski, kawaler z parafii pw. św. Łukasza Drzewicy i

    Agata Ilona Świst, panna z parafii tutejszej,

    - zapowiedź I.

    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.