XXII Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

3. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

4. Uroczysta Msza św. w 334. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, we wtorek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. infułat Stanisław Kur. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

5. W środę, 13 września, po Mszy św. o godz. 18.00., zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie.

6. W czwartek, 14 września o godz. 19.00. zostanie odprawiona Msza św. u zbiegu ulic Sytej i Jarej. Przed Mszą św. zostanie poświęcony nowy krzyż ufundowany przez darczyńców i parafię.

7. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 17 września o godz. 11.00., w kościele.

8. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony przez osiem tygodni metodą warsztatową, w małej grupie, wg Programu „Radość i Nadzieja”. Spotkania będą odbywać się w środy począwszy od 11 października br. Informacja o warunkach uczestnictwa, zapisach i kosztach można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce sakramenty.

9. Na pomoc najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, zebraliśmy 5289 PLN i 10 €. Kwotę tę przeznaczyliśmy na zakup podręczników, zeszytów, przyborów do pisania, tornistrów, plecaków, obuwia szkolnego i sportowego, strojów szkolnych i sportowych.

10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w środę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,
        - w czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża,
        - w piątek, 15 września, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej,
        - w sobotę, 16 września, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12.  W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz Gajda, kawaler z parafii tutejszej

Agata Łukasiak, panna z parafii tutejszej,

- zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.