XXII Niedziela Zwykła – 03 września 2017 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek, 4 września, po Mszy św. o godz. 18.00. rozpoczynamy 33-dniowe przygotowania do uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika Grignion de Montfort.

4. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła na godz. 17.30. Msza św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 6 września, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 10 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

7. W tym tygodniu, 7 września br., przypada I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

8. Uroczysta Msza św. w 334. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, we wtorek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. infułat Stanisław Kur. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony przez osiem tygodni metodą warsztatową, w małej grupie, wg Programu „Radość i Nadzieja”. Spotkania będą odbywać się w środy począwszy od 11 października br. Informacja o warunkach uczestnictwa, zapisach i kosztach można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce sakramenty.

10. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś przeprowadzamy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w czwartek, 8 września, święto Narodzenia NMP.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.