XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

1. Nabożeństwo uwielbienia Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś witamy księdza Tomasza Lisa, który został skierowani do pracy w naszej parafii. Życzymy ks. Tomaszowi błogosławieństwa Bożego w pełnieniu powierzonych mu obowiązków.

3. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś i w następną niedzielę, przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

4. W czwartek, 1 września, przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

5. Rozpoczęcie roku szkolnego dzieci ze szkół podstawowych odbędzie się w następną niedzielę, 3 września br. podczas Mszy św. o godz. 11.30.

6. Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 10 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 1 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 2 września Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

8. W następny poniedziałek, 4 września, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy 33-dniowe przygotowania do uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika Grignion de Montfort. Szczegóły w Klimatach św. Anny oraz na stronie internetowej parafii.

9. Uroczysta Msza św. w 334. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, we wtorek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. infułat Stanisław Kur. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

10. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła;
    – we wtorek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
    – w piątek, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.