XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś kończy pracę w naszej parafii ksiądz Robert Mikos. Decyzją Władzy kościelnej został mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Chynowie. Życzymy Ks. Robertowi błogosławieństwa Bożego w pełnieniu nowych obowiązków.

3. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego w następną niedzielę, i niedzielę 3 września przed kościołem, przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– w poniedziałek, 21 sierpnia, wspomnienie św. Pius X, papieża;
    – we wtorek, 22 sierpnia, wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Królowej;
    – w czwartek, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła;
    – w sobotę, 26 sierpnia, uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Rafał Adam Chałubek, kawaler z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie
    Magdalena Monika Czech, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.