XVIII Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2017 r.
Święto Przemienienia Pańskiego

1. W Kościele przeżywamy dziś Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. za zmarłych z naszych rodzin zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 17.00. W związku z tym nie będzie nabożeństwa w kościele.

2. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. Od poniedziałku, 7 sierpnia naszą duchową łączność z pielgrzymami wyrażać będziemy odmawiając różaniec przez cały czas trwania pielgrzymki. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie, za wyjątkiem soboty, po Mszy św. o godz. 17.00 - chodząc wokół kościoła.

4. Centrum Kultury Wilanów i nasza parafia serdecznie zapraszają na „Koncerty letnie u św. Anny”. Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Izabeli Jaskólskiej-Stańczak – skrzypce i Natalii Knyziak – organy.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana;
    – w środę, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy;
    – w czwartek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    – w piątek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Piotr Karol Petykiewicz, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Izabela Sylwia Gorzkowska, panna z parafii pw. św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie
    – zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

– śp. Antoniego Edwarda Kucharskiego
    – śp. Janinę Chmielewską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.