XVII Niedziela Zwykła - 30 lipca 2017 r.
Uroczystość św. Anny patronki parafii

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy uroczystość patronalną, z którą związana jest łaska odpustu. Odpust jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już co do winy, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych. Można go uzyskać dla siebie lub w intencji zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn.: jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjęliśmy lub przyjmiemy Komunię św. i odmówimy Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary. Główna Msza św. odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 13.00 przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona, o godz. 16.00. Po Mszy św., w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu, gdzie o godz. 17.00 – godzinie ”W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

3. W pierwszy wtorek miesiąca modlimy się za dzieci. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dzieci a zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła i ich rodziców.

4. W środę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary.

5. Jak każdego roku, w Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia o godz. 17.00, a nie jak zwykle o godz. 19.00 zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 sierpnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek, 4 sierpnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę, 5 sierpnia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. Po Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
    - we wtorek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
    - w piątek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;
    - w niedzielę, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Piotr Szopa, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Alicja Natalia Uzar, panna z parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Zalesiu Dolnym
    - zapowiedź II;

Łukasz Sukowski, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Małgorzata Joanna Bronikowska, panna z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Warszawie
    - zapowiedź II;

Piotr Karol Petykiewicz, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Izabela Sylwia Gorzkowska, panna z parafii pw. św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie
    - zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.