XVI Niedziela Zwykła - 23 lipca 2017 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 30 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00 i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczęliśmy 21 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

3. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście wprowadzimy relikwie św. Charbela z Libanu. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii oraz namaszczenia olejem świętego.

4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;
    - we wtorek, 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu, przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się przed kościołem, po Mszy św. o godz. 18.00;
    - w środę, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny. W tym dniu, w naszej parafii Msze św. będą odprawiane według formularza z XVI NZ, a wspomnienie jako uroczystość parafialna została przeniesiona na następną niedzielę;
    - w sobotę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Wojciech Marcin Opas, kawaler z parafii pw. św. Bonifacego z Tarsu w Warszawie
    Iwona Krupka, panna z parafii pw. św. Bonifacego z Tarsu w Warszawie
    - zapowiedź II;

Eryk Błachnio, kawaler z parafii tutejszej
    Aneta Elżbieta Kowalewska, panna z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Giławach
    - zapowiedź II;

Marek Szyszkowski, kawaler z parafii tutejszej
    Kinga Jadwiga Szelenbaum, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.