KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła - 23 lipca 2017 r.

 1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 2. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 30 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00 i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczęliśmy 21 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

 3. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście wprowadzimy relikwie św. Charbela z Libanu. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii oraz namaszczenia olejem świętego.

 4. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - w poniedziałek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;
  - we wtorek, 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu, przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się przed kościołem, po Mszy św. o godz. 18.00;
  - w środę, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny. W tym dniu, w naszej parafii Msze św. będą odprawiane według formularza z XVI NZ, a wspomnienie jako uroczystość parafialna została przeniesiona na następną niedzielę;
  - w sobotę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
  i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  Wojciech Marcin Opas, kawaler z parafii pw. św. Bonifacego z Tarsu w Warszawie
  i
  Iwona Krupka, panna z parafii pw. św. Bonifacego z Tarsu w Warszawie
  - zapowiedź II;

  Eryk Błachnio, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Aneta Elżbieta Kowalewska, panna z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Giławach
  - zapowiedź II;

  Marek Szyszkowski, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Kinga Jadwiga Szelenbaum, panna z parafii tutejszej
  - zapowiedź II.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.