XIII Niedziela Zwykła - 2 lipca 2017 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Nabożeństwo Eucharystyczne oraz Nowenna przed nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła zostaną odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Dziś po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła.

3. W najbliższy poniedziałek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek, modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek, 6 lipca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 7 lipca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00.

6. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej 12 pułku ułanów podolskich, odbędzie się w naszym kościele, w niedzielę 16 lipca po Mszy św. o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

7. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła;
    - w czwartek, 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
    - w sobotę, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Krzysztof Maciej Bieda, kawaler z parafii pw. św. Bonifacego w Warszawie
    Nina Małgorzata Sawicka, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.