Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się X Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także muzykalna rodzina Kaczmarków, laureatów konkursu: „Mam talent”. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, między innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 15 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

4. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

5. Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę, 14 czerwca br., o godz. 18.30 przy kościele. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i obchodziły rocznicę I Komunii św. Zgłoszenia należy kierować do sióstr katechetek.

6. Odprawa dla ministrantów i lektorów przed uroczystością Bożego Ciała odbędzie się w środę, 14 czerwca br., o godz. 19.00.

7. W zeszłą niedzielę Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zebrali do puszek 1263,44 PLN na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- we, wtorek 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła;
    - w środę, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
    - w czwartek, 15 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);
    - w sobotę, 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W sobotę 17 czerwca przed Mszą św. o 18.00 dokonamy instalacji relikwii św. brata Alberta w naszym kościele.

10. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca o godz. 11.30.

11. W dniach od 19 do 21 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać do podstawionego przy Kanonii kontenera.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Grzegorz Mirosław Romanek, kawaler z parafii tutejszej
    Sandra Margareta Cylwik, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.