KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

 1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

 2. Również dziś obchodzimy, po raz dziesiąty, Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

 3. W dniach 2–4 marca 2018 r. przeżywać będziemy nawiedzenie figury Michała Archanioła. Do tego wydarzenia będziemy przygotowywać się przez kolejne dziewięć miesięcy. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, począwszy od dziś, o godz. 17.00 odprawiana będzie nowenna, a po każdej Mszy św., w tym dniu, będziemy odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła.

 4. W najbliższy poniedziałek, pierwszy poniedziałek miesiąca czerwca, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. We wtorek, modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

 6. Tramwaje Wrszawskie Sp. z o.o. i Urząd Miasta st. Warszawy zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące planowanej trasy tramwajowej Wola – Wilanów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca br., w Urzędzie Dzielinicy Wilanów, przy ul. Klimczaka 2.

 7. W niedzielę, 11 czerwca br., o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży wyruszy XII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Czas na rodzinę”.

 8. Również w niedzielę, 11 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się X Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także muzykalna rodzina Kaczmarków, laureatów konkursu: „Mam talent”. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, między innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 15 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

 10. W dniach od 19 do 21 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać do podstawionego przy Kanonii kontenera.

 11. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

  - w poniedziałek, 5 czerwca, święto NMP, Matki Kościoła;
  - w czwartek, 8 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  - w piątek, 9 czerwca, święto poświęcenia kościoła katedralnego;
  - w sobotę, 10 czerwca, wspomnienie św. Bogumiła, biskupa.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
  i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  Grzegorz Mirosław Romanek, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Sandra Margareta Cylwik, panna z parafii tutejszej
  - zapowiedź I.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

 13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w zeszłym miesiącu naszych parafian:

  - śp. Jerzego Smolaga;
  - śp. Helenę Widłak;
  - śp. Jadwigę Rutkowską;
  - śp. Roberta Chojnackiego.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.