Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii wielkanocnej.

2. Również dziś obchodzimy, po raz dziesiąty, Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. W dniach 2–4 marca 2018 r. przeżywać będziemy nawiedzenie figury Michała Archanioła. Do tego wydarzenia będziemy przygotowywać się przez kolejne dziewięć miesięcy. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, począwszy od dziś, o godz. 17.00 odprawiana będzie nowenna, a po każdej Mszy św., w tym dniu, będziemy odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła.

4. W najbliższy poniedziałek, pierwszy poniedziałek miesiąca czerwca, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek, modlimy się w sposób szczególny za dzieci. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary i Kościoła, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

6. Tramwaje Wrszawskie Sp. z o.o. i Urząd Miasta st. Warszawy zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące planowanej trasy tramwajowej Wola – Wilanów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca br., w Urzędzie Dzielinicy Wilanów, przy ul. Klimczaka 2.

7. W niedzielę, 11 czerwca br., o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży wyruszy XII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Czas na rodzinę”.

8. Również w niedzielę, 11 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się X Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także muzykalna rodzina Kaczmarków, laureatów konkursu: „Mam talent”. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, między innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 15 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową, a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

10. W dniach od 19 do 21 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury, dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać do podstawionego przy Kanonii kontenera.

11. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 5 czerwca, święto NMP, Matki Kościoła;
    - w czwartek, 8 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    - w piątek, 9 czerwca, święto poświęcenia kościoła katedralnego;
    - w sobotę, 10 czerwca, wspomnienie św. Bogumiła, biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Grzegorz Mirosław Romanek, kawaler z parafii tutejszej
    Sandra Margareta Cylwik, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w zeszłym miesiącu naszych parafian:

- śp. Jerzego Smolaga;
    - śp. Helenę Widłak;
    - śp. Jadwigę Rutkowską;
    - śp. Roberta Chojnackiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.