Wniebowstąpienie Pańskie – 28 maja 2017 r.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W najbliższy wtorek, 30 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na Zawadach.

3. Na Mszy św. o godz. 13.00 dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej będą obchodziły rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.

4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą zakończymy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 3 czerwca. Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wraz z księdzem Robertem, zaprasza wszystkich parafian do wspólnego czuwania, które rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 21.00.

5. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 czerwca, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 2 czerwca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 3 czerwca, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.

7. W dniach 2-3 czerwca br., na Jasnej Górze odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca.

8. W następną niedzielę, 4 czerwca br. obchodzić będziemy po raz dziesiąty Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. O godz. 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

9. W niedzielę 11 czerwca br., o godz. 12.45 z Placu Trzech Krzyży rozpocznie się XII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Czas na rodzinę”.

10. Również w niedzielę, 11 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się X Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także muzykalna rodzina Kaczmarków, laureatów konkursu: „Mam talent”. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, między innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11. Tramwaje Wrszawskie Sp. z o.o. i Urząd Miasta st. Warszawy zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące planowanej trasy tramwajowej Wola – Wilanów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca br., w Urzędzie Dzielinicy Wilanów, przy ul. Klimczaka 2.

12. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w poniedziałek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
    - w środę, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
    - w czwartek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika;
    - w sobotę, 3 czerwca, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Paweł Daniel Gil, kawaler z parafii tutejszej
    Magdalena Agnieszka Zalesińska, panna z parafii pw. św. Faustyny w Helenowie
    - zapowiedź II;

Marek Woźniak, kawaler z parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie
    Edyta Agata Maciak, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź II;

Piotr Górski, kawaler z parafii pw. św. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach
    Karolina Magdalena Skrobas, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.