VI Niedziela Wielkanocy – 21 maja 2017 r.

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W najbliższy wtorek, 23 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Biedronki.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 V i VI grupa dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. W następną niedzielę, 28 maja na Mszy św. o godz. 13.00 dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej będą obchodziły swoją rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.

4. W najbliższy piątek - 26 maja o godz.18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania przez posługę Ks.Biskupa Rafała Markowskiego. Kandydatów, ich rodziców, świadków i rodziny polecamy modlitwie parafian.

5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Zakończenie nowenny w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 3 czerwca.

6. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

- w środę, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
    - w piątek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Paweł Daniel Gil, kawaler z parafii tutejszej
    Magdalena Agnieszka Zalesińska, panna z parafii pw. św. Faustyny w Helenowie
    - zapowiedź I;

Marek Woźniak, kawaler z parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie
    Edyta Agata Maciak, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź I;

Piotr Górski, kawaler z parafii pw. św. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach
    Karolina Magdalena Skrobas, panna z parafii tutejszej
    - zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.