IV Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2017 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca, nabożeństwo majowe wraz z modlitwą przebłagalno-dziękczynną i procesją zostaną odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W najbliższy wtorek, 9 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce u zbiegu ulic Vogla i Sytej.

3. Od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, w naszym kościele celebrowana jest Msza św. a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w modlitwie, w sobotę, 13 maja o godz. 18.00.

4. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w następujących terminach: grupa II w sobotę 13 maja o godz. 13.00 oraz w niedziele: 14 maja grupa III na Mszy św. o godz. 11.00, a grupa IV na Mszy św. o godz. 13.00. W niedzielę, 21 maja Mszy św. o godz. 11.00 grupa V a o godz. 13.00 grupa VI.

5. W przyszłą niedzielę, 14 maja ze względu na Pierwsze Komunie nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.

6. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 9 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,
    - w sobotę, 13 maja, uroczystość NMP Łaskawej, głównej patronki stolicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Krzysztof Królikowski, kawaler z parafii tutejszej
    Natalia Helena Prandota, panna z parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie
    - zapowiedź II;

Mateusz Wiak, kawaler z parafii tutejszej
    Ewelina Magdalena Rożnowska, panna z parafii św. Józefa Robotnika w Sochaczewie
    - zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim miesiącu naszą parafiankę:

- śp. Teresę Bokszczanin.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.