KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2017 r.

 1. Dziś przypada I niedziela miesiąca, nabożeństwo majowe wraz z modlitwą przebłagalno-dziękczynną i procesją zostaną odprawione o godz. 17.00. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie, odprawiane jest po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i krzyży. Zachęcamy również, aby zgodnie z naszą tradycją gromadzić się przy nich na modlitwę i śpiewanie Litanii Loretańskiej. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 2. W najbliższy wtorek, 9 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce u zbiegu ulic Vogla i Sytej.

 3. Od maja do października, 13 dnia każdego miesiąca, w naszym kościele celebrowana jest Msza św. a po niej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w modlitwie, w sobotę, 13 maja o godz. 18.00.

 4. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w następujących terminach: grupa II w sobotę 13 maja o godz. 13.00 oraz w niedziele: 14 maja grupa III na Mszy św. o godz. 11.00, a grupa IV na Mszy św. o godz. 13.00. W niedzielę, 21 maja Mszy św. o godz. 11.00 grupa V a o godz. 13.00 grupa VI.

 5. W przyszłą niedzielę, 14 maja ze względu na Pierwsze Komunie nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.

 6. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

 7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - we wtorek, 9 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,
  - w sobotę, 13 maja, uroczystość NMP Łaskawej, głównej patronki stolicy.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
  i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  Krzysztof Królikowski, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Natalia Helena Prandota, panna z parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie
  - zapowiedź II;

  Mateusz Wiak, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Ewelina Magdalena Rożnowska, panna z parafii św. Józefa Robotnika w Sochaczewie
  - zapowiedź II.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

 9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim miesiącu naszą parafiankę:

  - śp. Teresę Bokszczanin.

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.