III Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2017 r.

1. Nabożeństwo uwielbienia wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione o godz. 17.00.
    Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św.
    o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 17.00.

3. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. W najbliższy wtorek, 2 maja
    o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu w Powsinku nad jeziorkiem.

4. W uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

5. Najbliższa Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana jutro, 1 maja br., o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od wiary
    i Kościoła. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 maja, Msza św. wotywna
    o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo majowe i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie.
    W piątek, 5 maja, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 maja, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

8. Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej parafii i ze szkół prywatnych, znajdujących się na terenie naszej parafii, odbędzie się w następujących terminach: grupa I i II w soboty 6 i 13 maja o godz. 13.00 oraz w niedziele: 14 maja grupa III na Mszy św. o godz. 11.00, a grupa IV na Mszy św. o godz. 13.00; 21 maja grupa V na Mszy św. o godz. 11.00, a grupa VI na Mszy św. o godz. 13.00.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we wtorek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła,
    - w środę, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,
    - w czwartek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika,
    - sobotę, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego
    i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Krzysztof Królikowski, kawaler z parafii tutejszej
    Natalia Helena Prandota, panna z parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie
    - zapowiedź I;

Mateusz Wiak, kawaler z parafii tutejszej
    Ewelina Magdalena Rożnowska, panna z parafii św. Józefa Robotnika w Sochaczewie
    - zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.