Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23 kwietnia 2017 r.

1. Dziś, w 2. Niedzielę Wielkanocną, wychwalamy Boga za Jego bezgraniczne Miłosierdzie, objawione w Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odprawimy o godz. 15.00, w Godzinę Miłosierdzia, a nie jak zwykle o godz. 17.00. Dziś nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. Po nabożeństwie o godz. 15.00 modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin. Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. Na początku Mszą św. o godz. 18.00. w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. s. Faustyny.

3. Dziękujemy s. Melani, p. Krystynie Kruszewskiej, p. Marcie Piekut, p. Adamowi Domaszczyńskiemu, p. Markowi Lewandowskiemu, p. Grzegorzowi Grądzielowi, p. Wilardowi Biemans, p. Zbigniewowi Wujaszowi, p. Łukaszowi Czarnemu za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły fundusz ministrancki kupując w czasie świąt palmy wielkanocne i wodę święconą. W tym roku ministranci zebrali 5400 PLN. Dziękujemy Panu Markowi Szeibowi za ufundowanie nagród dla ministrantów i lektorów. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 24 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,
    - we wtorek, 25 kwietnia, święto św. Marka, Ewangelisty,
    - sobotę, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.