Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia 2017 r.

1. Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto kościelne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.

2. Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 17.00, po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W dni powszednie, aż do następnej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Miło nam poinformować, iż nasz chór parafialny „Sanctae Annae“ zaśpiewa w najbliższy czwartek, 20 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 7.10 przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra na Watykanie. Zapraszamy do duchowej łączności i wspólnej modlitwy. Polecajmy nasz chór oraz naszych muzyków w modlitwie.

6. W ten piątek, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. W następną niedzielę, 23 kwietnia Wspólnota Bożego Miłosierdzia serdecznie zaprasza wszystkich pragnących zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu do wspólnej modlitwy o godz. 15.00, zakończonej aktem oddania się Bożemu Miłosierdziu.

8. W niedzielę 23 kwietnia, na początku Mszy św. o godz. 18.00 w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. s. Faustyny.