V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy 5 kwietnia br. W czasie rekolekcji parafialnych nauki rekolekcyjne będą głoszone: dzisiaj na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 17.00 i 19.00. Dla umożliwienia udziału większej liczbie wiernych z naszej parafii w rekolekcjach, Msza św. wieczorna została przeniesione z godz. 18.00 na 19.00. Serdecznie witamy w naszej parafii o. Andrzeja Bielata OP, który poprowadzi nasze rekolekcje jak również rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych przeprowadzone będą w dniach 3-5 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 5-7 kwietnia br.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00 w kościele.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30 – dla dorosłych, o 16.30 – dla dzieci oraz o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

5. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przy naszej parafii zaprasza na adoracyjną Drogę Krzyżową przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy św. Anny w najbliższy piątek o godz. 19.30.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 7 kwietnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 8 kwietnia Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

7. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w pierwszy poniedziałek miesiąca, 3 kwietnia br., o godz. 18.00.

8. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła oraz o łaskę umocnienia dla ich rodziców zostanie odprawiona w pierwszy wtorek miesiąca, 7 lutego br., o godz. 17.30. Po nabożeństwie zostanie odprawiona w tej intencji Msza św.

9. Zapraszamy na Koncert Pasyjny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Wykonawcy: Aleksandra Świderek-Żakiewicz – wokal, Natalia Knyziak – organy.

10. W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy i zaopatrzyć się w wodę święconą, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki. Ofiary zebrane w tym roku będą przeznaczone na wyjazd ministrantów na wycieczkę.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nauka śpiewu w każdą niedzielę zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali w Kanonii. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.

12. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty rękodzieła, które odbędą się w dzwonnicy, w sobotę 8 kwietnia od godz. 10.00 do 12.00. W ramach spotkania będzie można samodzielnie wykonać kolorową pisankę. Chętnych prosimy o zapisywanie się w dzwonnicy. Ilość uczestników jest ograniczona.

13. Zbiórka makulatury, z której dochód zostanie przekazany na budowę studni w Sudanie odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2017 r. Makulaturę prosimy wrzucać do podstawionego, niebieskiego kontenera przed wejściem do Kanonii.

14. Centrum Kultury Wilanów zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o przynoszenie i przysyłanie zdjęć wraz z opisem zarejestrowanych na nich osób, obiektów i sytuacji do 1960 roku. Zdjęcia będą prezentowane w formie albumu albo wystawy o dawnych czasach, miejscach i mieszkańcach Wilanowa. Zdjęcie zostanie zeskanowane, skserowane i od razu oddane.

15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Łukasz Andrzej Koziej, kawaler z parafii tutejszej
    Katarzyna Skalka, panna z parafii tutejszej
    - Zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

16. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym miesiącu parafian:

- śp. Joannę Zaręba;
    - śp. Aleksandra Szarłackiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen