III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30 – dla dorosłych, o 16.30 – dla dzieci oraz o 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przy naszej parafii zaprasza na adoracyjną Drogę Krzyżową przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy św. Anny w najbliższy piątek o godz. 19.30. Kontemplacja Męki Chrystusa na podstawie objawień mistyków i świętych Kościoła, milczenie oraz refleksja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Zapraszamy na spotkanie informacyjne małżeństwa zainteresowane wstąpieniem do wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkanie odbędzie się w dzwonnicy na I piętrze o godz.12.30.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 3–5 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej w dniach 5–7 kwietnia br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę,
    2 kwietnia i będą trwały do środy 5 kwietnia br.

6. Przed kościołem można nabyć wielkanocne świece Caritas. Pragniemy przypomnieć, że ze środków uzyskanych z rozprowadzana świec Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom; organizując zajęcia w świetlicach środowiskowych i wyjazdy wakacyjne.

7. Z inicjatywy Caritas Archidiecezji Warszawskiej ruszyła akcja dobroczynna „Siatka Miłosierdzia”, której celem jest wzmocnienie i poszerzenie funkcjonujących z powodzeniem od lat zbiórek żywności i środków czystości. Do parafii przekazano bezpłatne siatki – torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Każdy kto zechce włączyć się w tą dobroczynną akcję może odebrać siatkę przed kościołem lub w zakrystii. Wypełnione produktami z listy pakunki będzie można przynieść z powrotem do parafii lub do Centrali Caritas AW przy Krakowskim Przedmieściu 62. Otrzymane produkty zostaną wykorzystane przez Caritas do przygotowania paczek świątecznych oraz udzielania pomocy indywidualnej najbardziej potrzebującym rodzinom.

8. Zbiórka makulatury, z której dochód zostanie przekazany na budowę studni w Sudanie odbędzie się w dniach 3-6 kwietnia 2017r. Makulaturę prosimy wrzucać do podstawionego, niebieskiego kontenera przed wejściem do kanonii.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 20 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny;

- w sobotę 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Jarosław Rybarczyk, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Katarzyna-Agata Starnowska, panna z parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach Starych
    - Zapowiedź II;

Rafał Wojciech Andrych, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Agnieszka Majewska, panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach
    - Zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.