II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji gościmy w naszej parafii księży ze zgromadzenia misyjnego Kombonianów, którzy przybliżą nam problematykę misji.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30. – dla dorosłych, o godz. 16.30. – dla dzieci oraz o godz. 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

4. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przy naszej parafii zaprasza na adoracyjną Drogę Krzyżową przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy św. Anny w najbliższy piątek o godz. 19.30. Kontemplacja Męki Chrystusa na podstawie objawień mistyków i świętych Kościoła, milczenie oraz refleksja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 11.00, w kościele.

6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00, w Kanonii.

7. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 3 – 5 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 5 – 7 kwietnia br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 2 kwietnia i będą trwały do środy 5 kwietnia br.

8. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 8851 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć przed Kościołem wielkanocne świece Caritas. Pragniemy przypomnieć, że ze środków uzyskanych z rozprowadzana świec Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom; organizując zajęcia w świetlicach środowiskowych i wyjazdy wakacyjne. Zachęcamy do nabywania świec.

10. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty robienia palemek i kwiatów z krepiny. Zajęcia odbędą się w dzwonnicy, w sobotę 18 marca od 10.00 do 12.00. Osoby zainteresowane prosimy o wpisanie się na listę wyłożoną w dzwonnicy. Ilość uczestników ograniczona.

11. Przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na potrzeby misji.