I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia, pokuty i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przy naszej parafii zaprasza na adoracyjną Drogę Krzyżową przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy św. Anny w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 19.30. Kontemplacja Męki Chrystusa na podstawie objawień mistyków i świętych Kościoła. W sposób wyważony przeplatać się będą słowo objawienia, milczenie, i refleksja, by jak najlepiej skorzystać z duchowych owoców Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

5. Młodzież licealną, studiującą lub pracującą zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej w czwartek, 9 marca, o godz. 19.00 do dzwonnicy.

6. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia dzieci, które odeszły od Boga i od Kościoła oraz o łaskę umocnienia dla ich rodziców zostanie odprawiona w pierwszy wtorek miesiąca, 7 marca br., o godz. 17.30. Po nabożeństwie zostanie odprawiona w tej intencji Msza św.

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę, 12 marca br., o godz. 11.00 w kościele.

8. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 3 – 5 kwietnia, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 5 – 7 kwietnia br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 2 kwietnia i będą trwały do środy 5 kwietnia br.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym miesiącu parafian:

- śp. Krzysztofa Janowskiego,
    - śp. Henryka Brzeg,
    - śp. Józefa Kotańskiego,
    - śp. Henryka Błazuckiego,
    - śp. Zygmunta Otyńskiego,
    - śp. Walentynę Chałakiewicz,
    - śp. Marię Borucką.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.