VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

1. Nabożeństwo uwielbienia wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Środą Popielcową, w dniu 1 marca br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pana; Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 12.30, 16.30 dla dzieci i 18.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 marca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 3 marca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 4 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a po niej Nabożeństwo Różańcowe.

4. Zapraszamy do oglądania kolejnej wystawy parafialnej w dzwonnicy, w każdą niedzielę w godzinach otwarcia kawiarenki. Prezentacja potrwa do końca marca. Wszystkim artystom biorącym udział w wydarzeniu, serdecznie dziękujemy.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej, ze wskazaniem naszej parafii. Szczegółową informację można znaleźć na plakacie w gablotce oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Młodzież licealną, studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej, które odbędzie się w czwartek, 2 marca o godz. 19.00 w dzwonnicy.

7. Dziś przed kościołem zbieramy podpisy pod apelem do Pani Prezydent mst. Stołecznego Warszawy w związku ze skandaliczną sztuką wystawioną w Teatrze Powszechnym. W następną niedzielę, 5 marca br., po nabożeństwie Gorzkich Żali, przed Najświętszym Sakramentem zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające Bogu za profanację, jaka miała miejsce podczas tego spektaklu. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie ekspiacyjnej.

8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Grzegorz Piotr Kalinowski, kawaler z parafii tutejszej
    Natalia Paprzycka, panna z parafii św. Aleksandra w Warszawie.
    - Zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.