KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 5 lutego 2017 r.

 1. Z racji przypadającej dziś I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz.17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 11.00.

 3. Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w pierwszy poniedziałek miesiąca, 6 lutego br., o godz. 18.00.

 4. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia dzieci, które odeszły od Boga i od Kościoła oraz o łaskę umocnienia dla ich rodziców zostanie odprawiona w pierwszy wtorek miesiąca, 7 lutego br., o godz. 17.30. Po nabożeństwie zostanie odprawiona w tej intencji Msza św.

 5. Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w sobotę, 11 lutego. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

 6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej, ze wskazaniem naszej parafii. Szczegółową informacja można znaleźć na plakacie w gablotce.

 7. Ogłoszenie Burmistrza Dzielnicy Wilanów:
  Uprzejmie informuję, że w 2017 r. istnieje możliwość uzyskania dotacji na modernizację indywidualnych kotłowni zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy ze środków budżetu miasta. Dotacja dotyczy: Likwidacji kotłów lub palenisk na paliwo stałe i zastąpieniu ich przez nowe źródło ciepła opalane paliwem gazowym oraz likwidacji dotychczas wykorzystywanego ciepła z jednoczesnym podłączeniem obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nabór wniosków o udzielenie dotacji na realizację inwestycji prowadzony jest w okresie 12 stycznia – 31 marca 2017. Wnioski przyjmowane są przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy przy pl. Starynkiewicza 7/9.

 8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

  - w poniedziałek, 6 lutego, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy;

  - w piątek, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

  - w sobotę, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  Robert Łowicki, kawaler z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Celestynowie
  i
  Helena Papanaum, panna z parafii tutejszej.
  - Zapowiedź I.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

 10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

  - śp. Barbarę Czech;

  - śp. Bogumiłę-Izabelę Pluta;

  - śp. Krzysztofa Janowskiego.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.