IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017 r.

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawiona dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2016 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w czwartek 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

3. Msze św. w dniu 2 lutego br., będą sprawowane o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu przed każdą Mszą św. będzie można nabyć świece przed Kościołem.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 2 lutego, ze względu na przypadające święto Ofiarowania Pańskiego nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy św. o godz. 17.00 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 3 lutego, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 4 lutego Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

5. Młodzież licealną, studencką i pracującą zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne w czwartek 2 lutego na godz. 19.00 do dzwonnicy.

6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 5 lutego o godz. 11.00.

7. Z uwagi na dużą ilość zainteresowanych warsztatami wyrobu różańców i biżuterii zamykamy listę uczestników. Osoby, które nie zdążyły się zapisać zapraszamy na kolejne zajęcia, o których poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

8. Zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej, ze wskazaniem naszej parafii. Informacja na plakacie w gablotce.

9. Ogłoszenie Burmistrza Dzielnicy Wilanów:
    Uprzejmie informuję, że w 2017 r. istnieje możliwość uzyskania dotacji na modernizację indywidualnych kotłowni zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy ze środków budżetu miasta. Dotacja dotyczy: Likwidacji kotłów lub palenisk na paliwo stałe i zastąpieniu ich przez nowe źródło ciepła opalane paliwem gazowym oraz likwidacji dotychczas wykorzystywanego ciepła z jednoczesnym podłączeniem obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nabór wniosków o udzielenie dotacji na realizację inwestycji prowadzony jest w okresie 12 stycznia – 31 marca 2017. Wnioski przyjmowane są przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy przy pl. Starynkiewicza 7/9.

10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- we wtorek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;

- w czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Paweł Sadowski, kawaler z parafii tutejszej
    Iwona Ksawera Michalak, panna z parafii pw. św. Kazimierza w Pruszkowie.
    - Zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.