KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017 r.

 1. Nabożeństwo uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

 2. Jutro przypada 4. Rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Msza św. w intencji śp. Księdza Prymasa zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 17.00.

 3. Tradycyjnie w lutym i marcu organizujemy wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych parafian. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału prosimy o składanie wybranych prac w dzwonnicy, w kolejne niedziele stycznia.

 4. Salonik Wilanowski zaprasza dziewczęta i kobiety w wieku od 16 lat wzwyż na warsztaty rękodzieła, na których będzie można własnoręcznie wykonywać biżuterię osobistą oraz różańce. Warsztaty odbędą się w dzwonnicy, w sobotę 11 lutego od godz. 10.00 do 12.00. Zajęcia są bezpłatne. Chętne do udziału panie prosimy o wpisanie się na listę w dzwonnicy do końca stycznia.

 5. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2016 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w czwartek 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę św. świec od Chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

 6. Msze św. w dniu 2 lutego br., będą sprawowane o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00.

 7. Na przełomie roku, od grudnia do połowy stycznia, z wizytą duszpasterską planowaliśmy odwiedzić 1459 rodzin, z czego przyjęło nas 661, co stanowi 45,3%. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone są na kontynuowanie budowy wieczernika. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 8. Zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej, ze wskazaniem naszej parafii. Informacja na plakacie w gablotce.

 9. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - we wtorek, 24 stycznia, Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła;

  - w środę, 25 stycznia, Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;

  - w czwartek, 26 stycznia, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

  - w piątek, 27 stycznia, wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;

  - w sobotę, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  Tomasz Paweł Sadowski, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Iwona Ksawera Michalak, panna z parafii pw. św. Kazimierza w Pruszkowie.
  - Zapowiedź I.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.