KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

II Niedziela zwykła – 15 stycznia 2017 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia br. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

3. W czwartek i piątek obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, w tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych dziadkach, okazując im wdzięczność i polecając opiece Matki Bożej i św. Anny, naszej patronki.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodziców, odbędzie się dziś o godz. 11.00, w kościele.

5. Tradycyjnie w lutym i marcu organizujemy wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych parafian. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału prosimy o składanie wybranych prac w dzwonnicy, w kolejne niedziele stycznia.

6. Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2016 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w czwartek 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę św. świec od Chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.

7. Msze św. w dniu 2 lutego br., będą sprawowane o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w czwartek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- w sobotę, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.