KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Święto Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2017 r.

 1. Dziś, w Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wystrój świąteczny i śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które przypada 2 lutego.

 2. Zapraszamy na Jasełka z udziałem dzieci z naszej parafii, które odbędą się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

 3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 15.00, w Kolegiacie.

 4. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodziców, odbędzie się w następną niedzielę, o godz. 11.00, w kościele.

 6. Tradycyjnie w lutym i marcu organizujemy wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych parafian. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału prosimy o składanie wybranych prac w dzwonnicy, w kolejne niedziele stycznia.

 7. Zapraszamy dziewczęta i kobiety w wieku od 16 lat na warsztaty rękodzieła, na których będziemy własnoręcznie wykonywać biżuterię osobistą oraz różańce. Warsztaty planujemy przeprowadzić w dzwonnicy, w sobotę 11 lutego od 10.00 do 12.00. Zajęcia są bezpłatne. Chętne do udziału panie prosimy o wpisanie się na listę wyłożoną w dzwonnicy od dziś do końca stycznia.

 8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

  poniedziałek 9 stycznia ul. Uprawna 26-do końca (numery parzyste)
  ul. Wycieczki
  ul. Brodzik
  wtorek 10 stycznia ul. Młocarni
  ul. Koralowa
  ul. Niedzielna
  środa 11 stycznia ul. Wyprawa
  ul. Namioty
  ul. Leżakowa
  ul. Biwakowa
  ul. Murawy
  ul. Odpoczynek
  czwartek 12 stycznia ul. Przyczółkowa 292-362 (numery parzyste)
  piątek 13 stycznia ul. Przyczółkowa 364-376 (numery parzyste)

  Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00. Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać.