II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2017 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, jest to również wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus oraz dzień modlitw o pokój.

2. Z racji przypadającej dziś I niedzieli stycznia nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Bractwo Adoracyjne działające przy naszej parafii zaprasza na wspólną adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, inaugurującą Nowy Rok, po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W poniedziałek, 2 stycznia br., o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym.

5. We wtorek, 3 stycznia br., o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.

6. W piątek, 6 stycznia br., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań i domów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje. W tym dniu, ze względu na przypadającą uroczystość, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK, nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 5 stycznia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 6 stycznia, ze względu na przypadającą uroczystość Objawienia Pańskiego nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Chorych i osoby w podeszłym wieku, które pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament odwiedzimy w następny piątek, 13 stycznia br. W sobotę, 7 stycznia, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a po niej Nabożeństwo Różańcowe.

8. Nasza Parafia św. Anny oraz Centrum Kultury Wilanów zaprasza na Koncert Kolędowy, wystąpi nasz chór parafialny “SANCTAE ANNAE” oraz kwartet smyczkowy “CON LE CORDE” pod dyrekcją pani Natalii Knyziak. Koncert odbędzię się w naszym kościele w najbliższy piątek, 6 stycznia o godz. 19.00. Zapraszamy!

9. Zapraszamy na Jasełka z udziałem dzieci z naszej parafii, które odbędą się w Niedzielę Chrztu Pańskiego, 8 stycznia br., po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w czasie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia korzystali z posługi duszpasterskiej w kolegiacie wilanowskiej, za liczny udział w rekolekcjach, roratach i sakramencie pojednania. Szczególne podziękowanie kierujemy do p. Ludmiły Burda, p. Krystyny Kruszewskiej, p. Marty Piekut, p. Agnieszki Witkowskiej, p. Krzysztofa Żaczka, p. Grzegorza Grądziela, p. Wilarda Biemans, p. Krzysztofa Górki, p. Łukasza Marczaka, p. Wiesława Trzewika i s. Melanii, którzy w tym roku przygotowali szopkę betlejemską w naszej świątyni.

11. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na tacę, przeznaczoną na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, zebraliśmy 8617 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy:

poniedziałek 2 stycznia ul. Vogla
    wtorek 3 stycznia ul. Europejska 5-33 (numery nieparzyste)
    ul. Europejska 2-18D (numery parzyste)
    środa 4 stycznia ul. Europejska 20-50 (numery parzyste)
    ul. Europejska 35-75 (numery nieparzyste)
    czwartek 5 stycznia ul. Europejska 77-113A (numery nieparzyste)
    piątek 6 stycznia - ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI
    sobota 7 stycznia ul. Europejska 115-123 (numery nieparzyste)
    ul. Uprawna 2-24 (numery parzyste)
    i wszystkie numery nieparzyste

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 17.00, w sobotę, o godz. 11.00. Za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Zofię Teresę Piwarską;

- śp. Stanisława Kwiatonia;

- śp. Zofię Pawłowską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.