II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne zostanie odprawione o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się o godz. 11.00 w kościele.

3. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w następną niedzielę, 11 grudnia br. i będą trwały do wtorku, 13 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Bożełko.

4. W grudniu, w naszej parafii po raz kolejny rozpocznie się 10-tygodniowy kurs finansowy, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne. Kurs będzie odbywał się w środy o godz. 19.00 w Dzwonnicy. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę 7 grudnia 2016 r. na godz. 19.00 do dzwonnicy. Będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników do kursu.

5. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie prezentów dla swoich dzieci do zakrystii przed Mszą św. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godz. 17.30.

6. Dziś przypada XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek.

7. Nasza księgarenka poleca lampiony roratnie na baterie, bezpieczne dla dzieci. Posiadamy też szeroką ofertę świątecznych książek dla dzieci i dorosłych.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w środę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;

- w czwartek 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 8955 PLN, a na prezenty dla dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego 2370 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Jerzego Cyrtę

- śp. Helenę Siwczyk

- śp. Krystynę Matyjasiak

- śp. Elżbietę Peterek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

11. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

5–10 grudnia
    poniedziałek 5 grudnia ul. Bruzdowa 107D–113M (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 102–108F (numery parzyste)
    wtorek 6 grudnia MIKOŁAJKI
    środa 7 grudnia ul. Bruzdowa 110–112Z (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 117A–117N
    czwartek 8 grudnia ul. Bruzdowa 119–125 (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 116–130E (numery parzyste)
    piątek 9 grudnia ul. Bruzdowa 140–142G (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 143–179 (numery nieparzyste)
    ul. Zaściankowa 4–6 (numery parzyste) i wszystkie numery nieparzyste
    sobota 10 grudnia ul. Zaściankowa 8–98 (numery parzyste)
    ul. Dostatnia (numery nieparzyste)

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 11.00.