I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, które przeżywamy w liturgii świąt Bożego Narodzenia. Jest to także czas przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasu. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest poranna Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia odprawiana będzie codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na godz. 7.00, w każdy poniedziałek, środę i sobotę Adwentu.

2. Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Po raz 23 CARITAS POLSKA organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. We wszystkich kościołach całej Polski są rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe CARITAS przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach, świetlicach, na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Tradycyjnie już nasza Parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Świece zapalimy w domach w Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

4. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 11 grudnia br., i będą trwały do wtorku, 13 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Bożełko.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które dostarczyły kołdry, koce i pościel dla podopiecznych parafialnego Caritas. Szczególnie dziękujemy rodzinie, która zakupiła 7 kołder oraz witaminy i cukierki dla dzieci. Bóg zapłać za okazane serce.

6. W grudniu, w naszej parafii po raz kolejny rozpocznie się 10-tygodniowy kurs finansowy, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne. Kurs będzie odbywał się w środy o godz. 19.00 w dzwonnicy. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne we środę 7 grudnia 2016r. na godz. 19.00 do dzwonnicy. Będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników do kursu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 grudnia, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 2 grudnia, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. W sobotę, 3 grudnia Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy św. różaniec.

8. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla dzieci uroczystość św. Mikołaja z rozdawaniem prezentów. Prosimy rodziców o przygotowanie i przyniesienie prezentów dla swoich dzieci do zakrystii przed Mszą św. Chcemy również przy tej okazji wręczyć prezenty dzieciom z rodzin wielodzietnych i potrzebujących wsparcia materialnego, dlatego dziś będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godz. 17.30.

9. W następną niedzielę, 4 grudnia br., przypada XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek.

10. Koło Radia Maryja zaprasza w sobotę, 3 grudnia br., na jednodniową pielgrzymkę do Torunia dla uczczenia 25 Jubileuszowej Rocznicy Radia Maryja. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

11. Nasza księgarenka poleca lampiony roratnie na baterie, bezpieczne dla dzieci. Posiadamy też szeroką ofertę świątecznych książek dla dzieci i dorosłych.

12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła;

- w sobotę, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

13. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

14. W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Zawad i Powsinka. Kolędę rozpoczniemy 1 grudnia. Nowych parafian lub tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W dniach od 1 do 10 grudnia odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

1–3 grudnia
    czwartek 1 grudnia ul. Wał Zawadowski
    ul. Satynowa
    ul. Bruzdowa 85–103 (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 60–82A (numery parzyste)
    piątek 2 grudnia I piątek miesiąca – odwiedzamy chorych
    sobota 3 grudnia ul. Bruzdowa 84–100C (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 105–105S
    ul. Lercha

5–10 grudnia
    poniedziałek 5 grudnia ul. Bruzdowa 107D–113M (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 102–108F (numery parzyste)
    wtorek 6 grudnia MIKOŁAJKI
    środa 7 grudnia ul. Bruzdowa 110–112Z (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 117A–117N
    czwartek 8 grudnia ul. Bruzdowa 119–125 (numery nieparzyste)
    ul. Bruzdowa 116–130E (numery parzyste)
    piątek 9 grudnia ul. Bruzdowa 140–142G (numery parzyste)
    ul. Bruzdowa 143–179 (numery nieparzyste)
    ul. Zaściankowa 4–6 (numery parzyste) i wszystkie numery nieparzyste
    sobota 10 grudnia ul. Zaściankowa 8–98 (numery parzyste)
    ul. Dostatnia (numery nieparzyste)

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 11.00.